У результаті змін у 2019 році енергетики України, з’явилося безліч питань щодо введення вартості електроенергетики. Відповідно до ЗУ «Про ринок електроенергії» розроблена та введена нова модель ринку.

Ціна електроенергії до змін на ринку

Стійкість електроенергетики до 2019 року мала залежність від діяльності Національної комісії, яка займалася урегулюванням питань, які виникли в сферах енергетики, а також комунальних послуг (НКРЕКП). Ціна за 1 МВт-ч для підприємства проходить з середніх показників використання електроенергії по окремій області та не залежить від часу суток.

Ціна електроенергії з 1 липня 2019 року

Зміни, зворотні зв’язки з затвердженням та вибором в силу Закону «Про ринок електроенергії» торкнулися діяльність компаній-учасників. Ціни стали залежними від наступних факторів:

  • графіка розрахунків;
  • Кількостівикористаної енергії;
  • своєчасного внесення оплати;
  • Кількостівикористаної енергії за добу.

«Укргидроэнерго» та «НАЭК» Енергоатом зобов’язані вироблятипродаж електроенергії громадянам за зниженою вартістю.

Планується вводити реформу, пов’язану з оплатою електроенергії, яку виробляє атомні та гідроелектростанції. Підприємства, що здійснюють виробництво електроенергії на вуглях або природному газеті, не повинні попередньо надавати послуги на ринку та встановлювати свою вартість.

Нова модель ринку передбачає запуск торгівлі електроенергією з можливістю довгострокових договорів. З середини  2019 року «Українська енергетична біржа» www.ueex.com.ua/presscenter/news/tsina-elektroenergii-na-ueb-dzherela-danih-ta-ostanni-tendentsi/

 прийняла участь в організаційній діяльності на аукціонах. Зайняв перше місце, став організатором інтернет-аукціонів, який займається реалізацією електроенергії за двосторонніми договорами.

Вартість 1 МВт-ч електричної енергії на біржі постійно змінюється. Переглянути оновлені дані можна на сайті ueex.com.ua. Для цього слід зайти в розділ «Баржевікотируванні: Електрична енергія». Зміни цін пов’язані з отриманими результатами після перевірки аукціонів.

Торгівля електроенергією на ринку відповідно до двосторонніх договорів надає можливість компанії-учаснику здійснювати діяльність на рівних умовах. У результаті перевірених аукціонів можна реально оцінити ситуацію, що виникає на ринку, і вибрати найкращого та вигідного постачальника.