Біткоін — найбільша криптовалюта у світі за ринковою капіталізацією. Але як вона працює і як нею торгують?

Як працює біткоін

Біткоін — це назва найстарішої, найпопулярнішої і (нині) найдорожчої криптовалюти. Як щодо тих людей, які стали мільйонерами, купивши кілька монет в інтернеті на початку 2010-х років? То був біткоін. Ви можете випробувати удачу з іншими монетами, доступними на цьому сайті https://www.bybit.com/ru-RU/. Адже успіх біткоіну зажди може повторити ще один актив.

Вважайте біткоін цифровою готівкою. Але замість, скажімо, кредитної картки, яка спирається на звичайні гроші (криптовалютна спільнота називає долари, гривні, євро і так далі «фіатом»), «крипта» підтримується мережею. Біткоін не карбується центральним банком — у цьому вся суть. Натомість виробництво нових біткоінів диктується «майнерами», іншими комп’ютерами в мережі, які створюють біткоін, використовуючи свій комп’ютер для вирішення складних математичних головоломок. Якщо у вас досить потужний комп’ютер, ви можете «добувати» біткоін (подібно до того, як хтось використовує бур для «видобування» золота). Майнінг вимагає витрат обчислювальної потужності (і електроенергії для роботи комп’ютерів), що є однією з причин, чому біткоін чогось «коштує».

Одна з цікавих особливостей біткоіну полягає в тому, що на відміну від звичайних грошей не існує центрального банку, який би продовжував друкувати біткоін. У світі може бути викарбувано лише 21 мільйон біткоінів. За оцінками, останній біткоін буде видобуто приблизно 2140 року; після цього біткоінів більше не буде. Це принесе полегшення тим, хто стурбований марнотратством центральних банків, які, наприклад, друкують гроші, ніби завтра не настане, щоб компенсувати збитки, завдані пандемією коронавірусу.

У цьому полягає чарівність системи. Нема урядів, немає банків, немає нічого. Це спільнота, яка регулюється кодом. І оскільки біткоін не залежить від цих посередників, дуже важко зупинити мережу. Урядам буде дуже важко заборонити біткоін, частково тому, що урядам важко координувати свої дії в односторонньому порядку, але також і тому, що мережа біткоіну може вижити, якщо кілька комп’ютерів керуватимуть вузлами біткоіну з підземних бункерів. Оскільки весь код є відкритим, ви можете легко створювати більше блокчейнів. Ця особливість робить біткоін дуже популярним серед захисників недоторканності приватного життя, злочинців, лібертаріанців та інших, хто побоюється втручання держави.

Які існують криптовалюти?

Криптовалюти можна розділити на різні категорії, такі як токени для зберігання вартості (біткоін), токени DeFi, токени для доходного фермерства та багато іншого. Якщо ви хочете отримати більше інформації, вам варто знайти надійну крипто біржу. Розпочати торгувати криптовалютою просто зараз у вас є можливість на біржі https://www.bybit.com/uk-UA/