Відсторонення користувача від участі в електронних торгах – це те, що може трапитись з кожним учасником, що веде не зовсім прозору діяльність та намагається якимось чином обійти заготовлений регламент процедури.

Не дивлячись на прозорість сучасних електронних торгів. не варто виключати пункт про те, що відсторонення учасника та ігнорування його заявки може бути не зовсім правомірним. Такі випадки також трапляються і в подібних ситуаціях вина може бути саме зі сторони організатора, який може бути зацікавлений в тому, щоб переможцем в торгах став свій учасник.

Для більш серйозного ознайомлення з темою, ви маєте змогу скористатись посиланням https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/advisory-board та знайти на сайті української енергетичної біржі ту інформацію, що може бути для вас актуальною в конкретно взятому випадку.

Що потрібно знати про дискваліфікацію учасників

Для початку, варто розібратися в тому, що взагалі мається на увазі, коли мова заходить про даний термін. Дискваліфікація відбувається в автоматичному режимі і отримують її всі користувачі окрім того, який був визначений переможцем в боротьбі за конкретний лот.

Відповідно, в багатьох випадках дискваліфікація – це цілком нормальне явище і вона необхідна, коли мова заходить про визначення переможця. Це дійсно правильно в тому випадку, коли рішення стосовно переможця є чітко обґрунтованим і не викликає сумнівів в інших учасників, які також подавали свої заявки на участь в торгах.

Користувачі, що не мають серйозного досвіду в електронних торгах, зіткнувшись з такою ситуацією, часто задаються питанням – якими повинні бути дії учасника, якщо він не згоден з рішенням замовника.

  • Оскарження рішення замовника – це одна з найбільш зрозумілих процедур, яка дозволяє будь-якому учаснику виявити своє незадоволення та на прикладі реальних обґрунтованих підстав скласти відповідна скаргу. Вона може подаватися виключно через електронні майданчики, що в свою чергу, є акредитованими в системі ПроЗорро. Варто зазначити, що сама скарга повинна бути правильно оформлена і відповідати всім вимогам. Більш того, вона повинна мати під собою серйозні аргументовані підстави, щоб були шанси на те, що винесене рішення стосовно ситуації буде позитивним;
  • Розповсюдження інформації – це ще один ефективний спосіб боротьби з несправедливістю. Для реалізації такого сценарію можна використовувати різні форуми, соціальні мережі та інші ресурси, за допомогою яких можна звернути увагу на несправедливість в сфері електронних торгів та різних закупівель.

Перше, що рекомендується зробити учаснику в такій ситуації – це звернутися до організатора лоту з відповідною вимогою. На сьогодні, складання вимоги – це досить проста процедура в порівнянні зі скаргою вона є безкоштовною.

Важливою умовою є правильний підхід до оформлення самої вимоги, що може вплинути й на те, яким буде результат. Тому, потрібно попередньо ознайомитись з тим, як правильно потрібно оскаржувати подібні рішення та якої послідовності дій при цьому потрібно дотримуватися.

Як швидко зареєструватися в ПроЗорро

Почнемо з основного тезису – зареєструватися в системі ПроЗорро неможливо. Це лише центральна база даних, яка не виконує функції електронного майданчика. Всі торги, лоти, заявки та інші процедури проходять виключно на електронних платформах, які можуть бути акредитовані системою ПроЗорро.

Варто все ж зазначити, що на сайті ПроЗорро є вкладка “Реєстрація” і знаходиться вона там не просто так.

Ви можете розпочати процес реєстрації та створення свого облікового запису. Нюанс тут в тому, що вже другим кроком буде вибір електронного майданчика і система автоматично запропонує вам обрати один з доступних сервісів. 

Вже після зробленого вибору система автоматично переправить вас на відповідний інтернет-ресурс, де вам потрібно буде пройти ще декілька не менш важливих кроків, а саме:

  • Заповнити особисту інформацію про себе, компанію та її діяльність;
  • Пріоритетні напрямки в торгах;
  • Вказати контактні данні – номер телефону, електронну пошту;
  • Пройти авторизацію на електронному майданчику;
  • Налаштувати фільтри під свої критерії та приступати до пошуку цікавих лотів.

У випадку з електронними майданчиками, що мають акредитацію в ПроЗорро, процедура реєстрації зроблена за досить простим принципом.

Тут варто все ж відзначити той момент, що алгоритм, через який потрібно буде пройти користувачеві, може відрізнятися в залежності від конкретно обраного майданчика. 

Саме тому, обираючи подібний ресурс, вам потрібно відразу ж впевнитися в тому. що він може гарантувати вам спрощену процедуру реєстрації, що може значно зекономити ваш час.