Основна відмінність полягає в тому, що під час виготовлення виробів використовуються різні методи. Крім того, умови застосування теж різні. Адже різного роду самоскиди, лісовози, тягачі, автонавантажувачі щодня їздять в складні рейси, стикаючись з купою небезпечних природних і погодних умов і явищ.

Але, працювати перераховані вище агрегати повинні і в грозу, і в заметіль, і в град. Але колеса вантажних автомобілів постійно відчувають дискомфорт, стикаючись з брудом, щебнем, піском. Ось чому необхідно для них вибирати покришки за всіма правилами. До того ж, водій зможе добре керувати вантажною машиною.

У перелік особливостей гуми вищевказаних транспортних засобів обов’язково повинні входити наступні:

  1. Дуже довгий період використання гуми.
  2. Сильна стійкість до раптових складним навантаженням.
  3. Міцність.
  4. Зносостійкість.

Шини для легкових авто повинні забезпечити водієві та пасажирам відчутний комфорт під час пересування по дорозі, а саме: не повинно бути сильного шуму, повинна бути максимальна швидкість. Однак існують і інші показники, за якими покришки для вантажних авто відмінні від шин для легкових. Вантажні шини повинні бути міцні, адже вантажні автошини потрібні багато долати труднощів.

зовнішні характеристики

Основна риса – габарити і, звичайно ж, сама структура. І для тих. і для інших автомобілів гума виготовляється на одному і тому ж обладнанні, але для великих вантажівок потрібна величезна кількість гумових шарів. Тому шини вантажних авто набагато ширше і товщі. Отже, вони надійні, стійкі до перепадів температур і довговічні. Але є й інші характеристики:

  1. Для виготовлення шин вантажних автомобілів використовується металокорд. А для легкових автомобілів застосовуються речовини з полімерів або текстилю.
  2. Зображення протектора для легкових машин згладжено, а на великих вантажівок присутні борозни.

Види гуми для великих вантажівок

Якщо ви збирайтеся підібрати шини для вантажних авто або легкові шини тут, то обов’язково варто визначитися з віссю. За даним параметру гуму класифікують на ту, що використовується для наступних елементів:

  1. Рульова вісь. Відбувається забезпечення швидкої реакції на переміщення керма.
  2. Провідна вісь. Установка на задній осі.
  3. Для напівпричепів і причепів. Відбувається забезпечення безпеки на трасі особливо під час розвороту. Для справжніх шин характерна велика площа протектора.

Варто кілька слів сказати і про всесезонну гуму. Дані моделі відмінно підходять для установки як на провідну, так і на рульову вісь вантажівки. Серед мінусів можна виділити наступний: у них не дуже хороші технічні показники, але цей недолік можна компенсувати заміні шин. К обиранню шин для автомобіля потрібно підходити відповідально. Варто зазначити, що не потрібно економити на шинах та дисках автомобіля.