Що таке «тепла» покрівля? Наявність утеплювача, пароізоляції, мембрани, металочерепиці або будь-якого іншого фінішного покриття, монтажних скоб? Насамперед утеплена покрівля — дуже складний продукт, і вимоги до матеріалів, а також до робіт, які виконуються, теж мають бути високими. Одним словом — покрівля не той продукт, на якому варто економити, оскільки це безпосередньо пов’язано з теплом у будинку, терміном і якістю служби покрівельних матеріалів. Звичайно, ми можемо жити в теплі і водночас не знати, що відбувається в цей момент з утеплювачем або мембраною, чому на опалення мансардного поверху або всього будинку несподівано стало витрачатися більше коштів. Як розібратися в цих, здавалося б, непростих питаннях?

В цій статті ми будемо розбиратися в питанні спеціальних мембран для утеплення, більше інформації про які можна отримати за посиланням.

Покрівельні мембрани

Ринок теплих скатних покрівель, мансард сам по собі молодий і налічує трохи більше 30 років. Територіально на євразійському просторі все почалося в Європі, де за цей час добре зарекомендували себе такі відомі бренди як Tyvek, Delta та інші. На ринок нашого простору сучасні покрівельні матеріали прийшли порівняно недавно і, що найцікавіше, вимоги до них знижуються при переміщенні на Схід. Крім щільності, до супердифузійних мембран висувається ще багато різних вимог, ось основні з них:

  • Кількість пари, що випускається мембраною з житлового приміщення, вимірюється в гр./м2 за 24 години;
  • Міцність до поперечного/поздовжнього розривів — у ньютонах;
  • Опір проникненню води, в мм водяного стовпа;
  • Робоча температура

Поверхнева щільність, можливо, здасться найосновнішим показником, оскільки саме від цієї величини залежить міцність мембрани на розрив і розтягнення, а відповідно і термін служби покрівельного матеріалу. Однак, не все так однозначно. За всієї важливості високої щільності, найголовніше в супердифузійній мембрані — не пропускати вологу ззовні і випускати пар зсередини приміщення. Саме для цього призначений цей матеріал https://mizol.ua/ua/katalog/polymer_membranes/pvc_membranes/. Всі інші властивості просто повинні надійно забезпечувати ці дві прості функції. Так, наприклад, у разі зниження щільності паропроникність зростає, але водночас знижується міцність на розрив, що під час монтажу, особливо неправильного, може призвести до утворення мікро розтягувань у місцях кріплення мембрани до кроквяної частини, що, своєю чергою, призведе до зволоження утеплювача і зниження його теплозберігаючих характеристик. 

У той же час, навпаки, у разі збільшення поверхневої щільності ми отримаємо міцний матеріал за умови стабільного зниження паропроникності, що, своєю чергою, ускладнить «вихід» вологого повітря з утеплювача. Якщо вас цікавлять покрівельні будівельні матеріали, то знайти їх можна просто зараз на сайті МІЗОЛ.