Продаж арештованого майна в форматі аукціону – це вже не якесь незвичайне явище. На сьогодні, електронні майданчики, що акредитовані в ПроЗорро надають можливість брати участь в аукціонах арештованим майном, отримуючи його за максимально вигідними цінами. Варто зазначити, що окрім електронних майданчиків по типу української енергетичної біржі, є ще сайт СЕТАМ, що також дає можливість взяти участь в боротьбі за один з таких лотів.

Для того, щоб ознайомитися з подібними оголошеннями особисто й дізнатися, як саме вони повинні виглядати, вам буде достатньо перейти на сайт https://www.ueex.com.ua і обрати відповідний розділ з арештованим майном. Тим паче, сьогодні цей напрямок в торгах можна вважати одним з найбільш перспективних та активно прогресуючих.

Варто зазначити, що коли мова йде саме про аукціони арештованим майном, процедура є більш важкою і потребує від учасника розуміння кількох важливих моментів, які допоможуть зробити все правильно й не допустити ніяких неприємних помилок, які можуть лише ускладнити ситуацію.

Про які поради йде мова?!

Почати варто з того, що першим завданням учасника є збір інформації про об’єкт, який зацікавив вас на аукціоні з продажу арештованого майна. Це означає, що вам потрібно дізнатися максимально відомостей про сам об’єкт та власника, який користувався ним до того моменту, доки воно не було конфісковано.

Що стосується вимог до виконавця, то в першу чергу потрібно вимагати надання інформації про технічні характеристики й повний перелік документації, що має пряме відношення до цього об’єкту. 

Краще за все, що учасник мав можливість особисто подивитись на виставлений об’єкт та ознайомитися з ним на власні очі. 

Але, цього також недостатньо і серйозний акцент рекомендується робити на боржникові, який і був попереднім власником майна, що наразі виставлене на торги. Щоб ознайомитися з боржником, ви завжди можете скористатися автоматизованою системою виконавчого провадження, де дуже просто можна перевірити всю інформацію про боржника, який вас цікавить.

Є також ще декілька важливих моментів, на яких потрібно концертувати особливу увагу, а саме:

  • Використання сайту Судової влади з метою отримання інформації про справу, яка призвела до подальшої конфіскації майна у боржника. Важливо, ознайомитися зі всіма нюансами, щоб зрозуміти, на яке саме майно ви претендуєте;
  • Обов’язкова перевірка майна в реєстрі речових прав, що дає можливість більш глобально ознайомитись з можливими арештами та обтяженнями, що накладається на таке майно. Це робиться для того, щоб надалі подібні нюанси не стали для вас неприємною несподіванкою.

Це декілька порад, які є справді ефективними та дозволяють учаснику більш детально дізнатися про лот, в якому він планує взяти участь. 

Відповідно, значно знижується вірогідність того, що обраний лот не буде відповідати основним критеріям та побажанням учасника. У випадку, якщо ви не маєте досвіду участі в таких процедурах, розумним рішенням буде звернутись до спеціалістів, які можуть надавати такі послуги, як:

  • Пошук майна за потрібними параметрами;
  • Моніторинг майна на аукціонах СЕТАМ;
  • Допомога й супроводження на етапі підготовки до аукціону;
  • Надання консультацій.

Всі ці послуги є досить розповсюдженими й знати хороших спеціалістів в таких питаннях – це не така велика проблема.

Що робити в разі дискваліфікації учасника ПроЗорро

Формат електронних торгів влаштований за таким принципом, що переможцем в боротьбі за лот може стати лише один користувач. Це означає, що всі інші учасники автоматично будуть дискваліфіковані.

Це може трапитися вже на першому етапі, коли всі користувачі надсилають свої заявки на розгляд, але вони не відповідають основним вимогам.

В такому випадку, користувачі навіть не мають можливості ввійти до переліку учасників та подати свою пропозицію для участі в торгах.

Учасники, які надсилають свої заявки для участі в електронних торгах, мають можливість оскаржити прийняте замовником рішення, якщо воно на їх думку є неправомірним.

Зробити це можна в двох форматах, а саме:

  • Вимога – це більш проста норма і така заява розглядається виключно самим замовником, який на неї зобов’язаний відповісти;
  • Скарга – це вже більш жорстка міра, тому що заява розглядається антимонопольним комітетом країни і рішення може нести за собою серйозні наслідки.

Перша міра є більш простішою через те, що вона безкоштовна, не потребує дотримання якоїсь конкретної форми, в той час як скарга є досить дорогою послугою і вона повинна обов’язково відповідати всім правилам по оформленню.

Саме тому, потрібно попередньо подумати і вже після цього приймати рішення стосовно того, як саме краще оскаржити неправомірне рішення замовника.